Kto sme?

Divadlo ŠiBe je nezávislé divadlo, ktoré v spolupráci s mnohými šikovnými umelcami tvorí a vystupuje s predstaveniami pre širokú i štíhlu verejnosť, pre rodiny i dediny, pre knižnice i školské lavice, pre Slovákov tu i tam. Radi vás vidíme nech ste kde ste, a nech ste kto ste. Radi sme s divadlom a s vami, lebo divadlo je radosť - zo smiechu i sĺz, i ľudských stretnutí. A radi k vám prídeme, keď nám dáte o sebe vedieť.  Ale ak toto nestačí, tu sme pekne po jednom:

Šimon Peter Králik

Bábkoherec, trocha muzikant, trocha textár, trocha píše, trocha číta, veľa šoféruje, volá, vybavuje. Môžete ho vidieť aj v inscenáciách telesa PRAKTIKÁBEL či Veteš, najčastejšie v divadle Ticho a spol. Má na konte jednu knižku, nejednu inscenáciu a devatero remesel (desátá je bída). Si fičí.

Alžbeta Králiková

Herečka, bábkoherečka a šikovná organizátorka. Založila Divadlo ŠiBe, popularizuje vedu,  učí v Literárno-dramatickom odbore. Spolupracuje s divadlami ako Aréna, Veteš a účinkuje v projekte Hanička a Murko. Keď zvýši čas venuje sa aj animáciám pre deti a dospelých. Miluje šansóny a je nezastaviteľná. Vo voľnom čase ešte aj zafolklóruje, lebo folklór je jej srdcu blízky. 

Andrej Záhorec

Sokol s huslami, hudobník a primáš, veď vedie nejedno hudobné teleso. Zahrá vám ľudovo i kaviarensky, a potom divadelne s nami. Všade bol a všetkých pozná, veď je z fachu.

Michal Klas

Huslový maestro, autor muziky k väčšine predstavení. Fanúšik, zástanca a teoretik barokovej hudby. Choďte ho pozrieť do Musica Aeterna a pochopíte.

Michaela Ádam Mašánová

Alebo aj Madam Háčik sa v Zlíne naučila o dušu animovať krátke filmy. Momentálne ju zlákal grafický dizajn a vo voľnom čase ako Madam Háčik poškuľuje po háčkovaní hračiek a pletení čiapok. Ale pre nás neháčkuje -  vyrába grafiky, obrázky, dizajny. Už ich máme aj na tričku, nenormálne...

Michal Zeman

Herec ako repa, hrá kade tade, kde s kým, ale vždy dobre, pre potechu diváka. Hrá aj v našej Hore či Prešporských rozprávkach a odetý do úsmevu a pozitivity. 

Za spoluprácu a pomoc ďakujeme aj: Ján Uličiansky, Mária Kecskésová, Radka Baňácká, Miriam Horňáková a všetkým ďalším  ľuďom dobrej vôle, múdrych hláv a šikovných rúk. A tiež organizáciám ako: